שאלות שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו לפני רכישת מכשיר אידוי זה באיזה טכנולוגיית חימום נבחר להשתמש? האם זה וופורייזר הסעה? או הולכה? או בעצם משולב…אני יודע שהדברים הטכניים האלה עלולים לבלבל מעט, אבל אחרי קריאת הפוסט הזה אני בטוח שיהיה לך הבנה טובה יותר לגבי המונחים הללו כמו הסבר על הסוגים השונים בין מערכות החימום, חסרונות ויתרונות. אז בואו נתחיל.

חימום הולכה

הפירוש של אידוי הולכה זה הכי פשוט, שהעשב בא במגע ישיר עם אלמנט תנור החימום. בדרך כלל וופורייזרים הפועלים בשיטת ההולכה יהיו מהירים בזמן החימום וכתוצאה מהמגע הישיר על תנור החימום יצא כמות מכובדת של אדים סמיכים. החיסרון הוא כשהתערובת באה במגע ישיר האידוי שלה לא תמיד אחיד ולכן יהיה צריך מדי פעם לערבב ולהמשיך לאדות בכדי להגיע לאחידות בתערובת. זאת שיטת חימום נפוצה בעיקר בוופורייזרים ניידים שהשימוש שלהם אמור להיות מספק וחזק.

חימום הסעה

בחימום הסעה התערובת עולה כלפי מעלה בעת השאיפה, מה שאומר שאוויר חם עובר דרך התערובת וכך נוצר האידוי. סיכויי בעירה אפסיים לגמרי, וזה אומר טעם טוב וטהור שמחליק טוב בגרון. האוויר החם עובר בין התערובת ומחמם אותה באופן שווה, אידוי אחיד.
יש לזה גם חסרונות כמו מערכת מורכבת יותר עם אלמנטים נוספים כמו מאוורר שדוחף את החום אל התערובת וכך הלאה עד אליך לשפתיים. והיבט נוסף שזה אומר שיהיה פחות אדים ויותר קשה להבין ולתפעל, זמן חימום ארוך וגם דורש מעט ניסיון שנרכש עם הזמן. שיטה זאת נפוצה בעיקר בוופורייזרים שולחניים בגלל שיש להם יותר מקום להתקנת רכיבים נוספים של מערכת חימום הסעה מושלמת.

חימום משולב

לאחרונה אנחנו רואים הרבה מכשירים “משולבים” בשוק. רוב היצרניות משלבים חימום משולב בוופורייזרים הניידים שלהם לטובת היתרונות של שתי המערכות הסעה והולכה, רבים אומרים שהשילוב בניהם מביא טעם טוב יותר, חיסכון, זמן חימום מהיר ואדים חזקים. איך זה עובד? כאשר תא המילוי מלא הוא יעבוד בשיטת חימום ישיר על התערובת, ואם למשל בפעם אחרת נמלא רק רבע תא ואפילו פחות נקבל – הסעה, לכן זה משלב בין שני השיטות יחדיו.

אז מה עדיף?

בגדול חשוב לזכור שלכל סגנון חימום יש וופורייזר שמתאים לו, אבל יש גם וופורייזרים שבאים לשבור את הקלישאות , כמו פיירפלי 2 Firefly שמחזיק בתואר ‘זמן החימום המהיר ביותר הפועל חימום הסעה’ וכן כי יש להם טכנולוגיה ייחודית שהחומר מתאדה רק כאשר מתבצעת שאיפה בזמן אמת וכשזה מתבצע התערובת מיד עולה אל הזכוכית של הפיירפלי.  יש המון לקוחות שמעדיפים את חימום ההולכה בגלל שהוא מייצר המון אדים ועל טעם וריח אין וויכוח. אבל לצורך העניין אנחנו מאוד אוהבים את החימום משולב שנכנס לעולם בשנים האחרונות, הוא פשוט משלב בתוכו את רוב ההנאות שבאידוי מכל ההיבטים. כמו כן זה לא אמוהר להיות ההחלטה הגורלית ביותר שלך לגבי הרכישה הגדולה של חייך, יש עוד היבטים רבים שחשוב לשקול, ניידות, דיסקרטיות, ביקורות, עיצוב. לכן צריך לחשוב טוב לפני הרכישה.

לייעוץ במציאת הוופורייזר המושלם עבורך תוכלו ליצור איתנו קשר בכל דרך אפשרית 24 שעות ביממה.

רשימת וופורייזרים לפי סוג חימום ותיאור
 מכשיר אידוידגםסוג חימום
BoundlessCFX \ CFמשולבאידוי כל סוגי החומרים
DaVinciIQמשולברמה הכי גבוהה
ARIZERSolo 2משולבטעם טהור ועוצמה
CloudiousHydrology 9הולכהמכשיר משולב מים
PAX3-2-1משולבקומפקטי אלגנטי
Storz & BickelMighty \ Craftyמשולבאידוי איכותי ומהיר
Grenco ScienceG-PEN \ G PROהולכהלמתחילים
BoundlessCFCהולכהזול וטוב
BoundlessCFVהסעהאידוי איכותי וחדשני
FireFly2הסעהניידות, מהירות וטעמים
HazeDuel V3הולכה2 תאי אידוי בחבילה אחת
7TH FLOORSSV \ DBVהסעהשימוש בייתי איכותי
ARIZERExtreme Qהסעההכי אטרקטיבי
Magic FlightLaunch Boxהולכה עננים סמיכים
FocusvapePRO DLXהולכה קומפקטי חסכוני
Flowermateמשולב אדים איכותיים במחיר נוח

2 תגובות על “חימום ישיר, הסעה או משולב? מדריך וופורייזר

  1. dardiozon אומר:

    אני בחרתי בהסעה, פיירפליי 2 עץ, תודה על הסבר מפורט צוות וופורייזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

אין כניסה לאתר לגולשים מתחת לגיל 18